„Možná nebyla vždy mezi prvními v pochodu, ale to platilo o mnoha hrdinech hnutí za občanská práva,“ řekl historik Marcellus Barksdale o Farrisové v rozhovoru s agenturou AP v roce 2009. Farrisová desítky let po násilné smrti svého bratra pomáhala jeho vdově Correttě Scottové Kingové zachovat a propagovat bratrův odkaz, zejména jeho filosofii nenásilného odporu.
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Slovenská herečka šokovala. Rozhodla se ukončit život a podstoupila asistovanou sebevraždu
Farrisová přežila mnoho svých blízkých, včetně svých rodičů, dvou bratrů, švagrové a neteře Yolandy. V roce 1948 absolvovala studium ekonomie na Spelman College, ve stejný den, kdy Martin Luther King získal titul ze sociologie. Na univerzitě poté působila přes padesát let. V roce 1960 se provdala za Isaaca Newtona Farrise a měli spolu dvě děti. Byla autorkou dvou knížek pro děti, které se věnovaly poselství jejího bratra, a rovněž napsala paměti.
Kazatel Martin Luther King je považován za nejvýznamnějšího bojovníka za lidská práva a rasovou rovnoprávnost v USA. Patřil mezi charismatické řečníky a do historie se zapsal svým projevem s opakujícími se slovy: „I have a dream ...“ (Mám sen), který byl v roce 1963 vyvrcholením pochodu za práci a svobodu. Život devětatřicetiletého Kinga ukončil výstřel, když stál na balkóně hotelového pokoje v Memphisu, kde podporoval stávku dělníků. Údajný vrah, kriminálník James Earl Ray, který byl odsouzen na 99 let vězení (zemřel v roce 1998), se původně ke zločinu přiznal, později ale vinu odmítl.
Kingův druhý sourozenec, mladší bratr Alfred Daniel Williams King zemřel v roce 1969, krátce před svými 39. narozeninami.